Palgainfo Agentuur küsitleb tööandjaid ning töötajaid ja tööotsijaid kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.
Oktoobris Palgainfo Agentuuri ja CV Keskuse korraldatud tööandjate tööturuküsitluses osales 852 tööandjat, novembris toimunud töötajate tööturu- ja palgauuringus 14 215 töötajat ning tööotsijat.
Teenused ja tooted uuringu tulemuste põhjal
Uuringu tulemuste kokkuvõte
Vaadake väljaannete lühitutvustust (PDF)
I osa Trendid tööturul ja tasustamises sügistalvel 2017–2018
- Muutused töötasudes
- Töötasud ja töötasu ootused ametirühmades
- Põhipalk ja lisatasud
- Rahulolu töötasu ja lisatasudega
- Muud tulud
Ilmus 16. jaanuaril 2018
A4, 58 lehekülge
Hind 39 eurot
Tasuta saavad uuringu tulemused alla laadida uuringus osalejad ja Palgainfo Agentuuri veebilehe registreeritud kasutajad. Alla laadimiseks logige palun lehele sisse.
II osa Trendid tööturul ja tasustamises sügistalvel 2017–2018
- Tööandjate ja töötajate tööturukäitumine
- Soodustused ja hüved
- Töötajate jaoks olulised tegurid tööandja valikul
- Hinnangud vahetule juhile ja juhtimiskvaliteedile
- Soovitusindeks erinevatel tegevusaladel
Ilmus 24. jaanuaril 2018
A4, 63 lehekülge
Hind 39 eurot
Tasuta saavad uuringu tulemused alla laadida uuringus osalejad ja Palgainfo Agentuuri veebilehe registreeritud kasutajad. Alla laadimiseks logige palun lehele sisse.
Hindadele lisandub käibemaks.
Seminar: Trendid tööturul ja tasustamises sügistalvel 2017–2018
Mis juhtub palkadega 2018. aastal?
AEG: 19. detsember 2017
KOHT: Tehnopol, Saturni saal, Teaduspargi 6/1, Tallinn
Tutvustame Palgainfo Agentuuri, CV Keskuse ja teiste partnerite koostöös 2017. a oktoobris ja novembris korraldatud tööturu- ja palgauuringu värskeid tulemusi.
- Seminaril analüüsime, mis on palkadega toimunud sel aastal ja millised on prognoosid 2018. aastaks erinevatel tegevusaladel.
- Arutame, kuidas konkurentsis töötajate pärast võitjaks tulla, millest lähtuda palkade muutmisel ning kuidas mitterahaliste vahenditega palgasurvet ohjeldada.
- Seminaril osalejana saate värske pildi tööturul ja tasustamises toimuvast, lisaks ideid ja praktilisi soovitusi tööjõukulude efektiivsemaks juhtimiseks.
Pressiteade: Tööjõupuudus mitmetes sektorites kergitab palkasid ka järgmisel aastal
19. detsember 2017
Kiire palgakasvu peamine põhjus on tööjõupuudus mitmetes sektorites, mis sunnib tööandjaid värbamisel aktiivsemad olema ja paremaid palgapakkumisi tegema, selgus Palgainfo Agentuuri ja partnerite novembris 2017 läbi viidud tööturu- ja palgauuringust.
Kuigi kaks kolmandikku töötajatest (68%) on tööpakkumistele avatud, võib töökoha vahetamise takistuseks saada kõrge palgaootus. Uuringu tulemused näitavad, et töötajate palgaootuse mediaan on kasvanud aastaga kahesaja euro võrra ning on 1400 eurot netos.
Eelmise sügisega võrreldes on rohkem kasvanud keskastme spetsialistide, lihttööliste ja oskustööliste palgaootus. Palgasurve on suurem müügi- ja teenindustöötajate ametirühmas, kus ka keskmine palgatase ja toimetulek on madalam.
Pressiteade: Töötajate palgaootused kasvavad jõudsalt
14. detsember 2017
Töötajate palgaootuse mediaan on kasvanud aastaga kahesaja euro võrra ning on 1400 eurot netos, näitavad Palgainfo Agentuuri novembris korraldatud töötajate küsitluse tulemused. Erinevused palgaootustes on kasvanud – poolte uuringus osalenud töötajate netopalgaootus jäi sel sügisel 1000–2000, aasta tagasi 1000–1800 euro vahele. Töötajate keskmine netopalgaootus kasvas aastaga 7,1%, aasta tagasi oli keskmine netopalgaootus 1456 eurot, selle aasta sügisel 1560 eurot.
Uuringus osalenud töötajate keskmine netotöötasu oli oktoobris 2017. a 1013 eurot, mediaannetotöötasu, millest pooled töötajad rohkem ja pooled vähem teenisid, oli 900 eurot. Keskmine netotöötasu kasvas võrreldes möödunud aasta oktoobriga 6%, mediaantöötasu 7,4%.
„Töötajate palgaootus iseloomustab töötajate soove tööalaselt edasi liikuda, samuti palganumbrit, mille pärast suure tõenäosusega ollakse valmis töökohta vahetama. Palkasid ja palgaootusi surub üles tööjõupuudus paljudes sektorites, mis suurendab nii tööandjate kui töötajate aktiivsust tööturul,“ kommenteeris tulemusi Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder. „Tunnetades oma jõupositsiooni turul on töötajad ka julgemad palga küsimisel,“ lisas ta.
Töötasude analüüsid
Värsked töötasude andmed avaldame 19. detsembril 2017.
Töötasude Põhiandmebaas
- Töötasud 10 ametirühma ja 30 töövaldkonna lõikes
- Vastajate arv, keskmine, mediaan ja vahemikud
- Filtrite kasutamise võimalus
Töötasude uuringus osalejatele on Põhiandmebaasi kasutajakonto tasuta ja selle sai luua pärast andmete esitamist.
Töötasude analüüsid
- Töötasude turupositsiooni analüüs
- Töötasude lihtne analüüs
- Töötasude põhjalik analüüs
Palgainfo Profipakett
- Töötasude profiandmebaasi kasutajakonto/kontod
- Töötasude statistilise analüüsi andmefail
- Personaalne turupositsiooni analüüs
- Viie ameti töötasu põhjalik analüüs
- Agentuuri kõikide uuringute raportite alla laadimise õigus
- Agentuuri üritustel soodushinnaga osalemine
Uuringu korraldamine
Palgainfo Agentuur kogub töötasude ja tööturukäitumise andmeid organisatsioonide esindajatelt, töötajatelt ja tööotsijatelt. Vaata agentuuri uuringute läbiviimise kohta lähemalt siit.
Organisatsioonide tööturu- ja palgauuring koosnes
1. Tööandjate tööturuküsitlus
2. Organisatsioonide töötasude uuring
Vaata, miks osaleda ja mida osalejatele pakume
Töötajate ja tööotsijate uuring koosnes
Töötajate tööturu- ja palgauuring
Uuringus osalejad said vormistada pärast ankeedi täitmist ajakirjade kinketellimused ning osaleda auhindade loosimises.
Uuringusse kaasamist toetasid auhindadega Äripäev, Ühinenud Ajakirjad, Loodusajakiri, ESTONIA Resort Hotel & Spa 4*, Prisma Peremarketi ja Viking Line.
Vastamine lõppes 30. novembril 2017. Auhinnad loosisime välja 4. detsembril 2017. Kõigi võitjatega on võetud e-kirja teel ühendust.
Auhinnad võitsid: Aleksandra, Alesja, Alexey, Andrei, Ayrat, Boris, Jaan, Jaanika, Jefim , Jekaterina, Jelena, Jevgeni, Kadre, Lauri, Mari, Merje, Natalja, Olga , Sass, Sirje, Tuuli, Valentina, Valeri, Vals, Viktor, Viktoria, Voldemars.
Lisainfo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Uuringut aitasid läbi viia