x

Eesti tööturg ja keskmine brutopalk

Lühiajastatistika (kvartalid)


Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk 2018. aasta III kvartalis 1291 eurot.

Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvas brutokuupalk 7,5%. Esimeses kvartalis kasvas brutokuupalk eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,7%, teises kvartalis 6,4%. Aasta tagasi oli III kvartali võrdluses palgakasv 7,4%. 

Rahandusministeerium prognoosib 2018. aasta keskmiseks brutokuupalga kasvuks 7% (suvine majandusprognoos 2018).

Reaalpalga kasv oli II kvartalis tagasihoidlikum – 3,8%. Reaalpalga muutuses on arvesse võetud hindade muutuse mõju. Kui 2014. ja 2015. aastal kasvas reaalpalk kiiremini kui keskmine brutokuupalk, siis on alates 2016. a teisest poolest on reaalpalk kasvanud aeglasemalt kui brutokuupalk, mis tähendab, et töötajate ostujõud ei kasva samas tempos palkadega.

Lisatud esitlusfailist leiate Palgainfo Agentuuri poolt statistikaameti ning maksu- ja tolliameti andmete põhjal koostatud ülevaate tööturu ja keskmise palga statistikast.

 
Failid alla laadimiseks

 

Tööturu ja palgastatistika (PPTX)

Lae fail .pptx

 

 

Failid on alla laadimiseks Profipaketi kasutajatele. Alla laadimiseks logige palun sisse.


Aastastatistika


Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk 2017. aastal 1221 eurot. 2016. aastaga võrreldes tõusis brutokuupalk 6,5%.

Reaalpalk, milles on arvesse võetud tarbijahinnaindeksi muutuse mõju, tõusis 2016. aastaga võrreldes tarbijahindade tõusu tõttu aeglasemalt kui brutokuupalk. Reaalpalk tõusis eelmise aastaga võrreldes 3%.

Aasta keskmine brutokuupalk tõusis pea kõikidel tegevusaladel, v.a põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük. Kõige rohkem tõusis keskmine brutokuupalk aastaga mäetööstuse (11,1%), info ja side (10,2%) ning energeetika (9,1%) tegevusalal.

Maakonniti oli 2017. aastal keskmine brutokuupalk endiselt kõrgeim Harju (1353 eurot) ja Tartu (1215 eurot) maakonnas ning madalaim Hiiu (883 eurot) ja Saare (876 eurot) maakonnas. 

Lisatud esitlusfailist leiate Palgainfo Agentuuri poolt statistikaameti andmete põhjal koostatud ülevaate tööturu ja keskmise palga statistikast.

 
Failid alla laadimiseks

Tööturu ja palgastatistika (PPTX)

Lae fail .pptx

 

 

Failid on alla laadimiseks Profipaketi kasutajatele. Alla laadimiseks logige palun sisse. 


Palgad tegevusaladel Eestis

Statistikaamet avaldab kord kvartalis keskmise brutokuupalga Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) kahekohalise koodi järgi, mis annab detailsema pildi töötasudest erinevates tegevusvaldkondades.

Statistikaameti andmetes on hõlmatud enam kui 49 töötajaga ettevõtted ning kõik riigi- ja munitsipaalasutused ning –organisatsioonid. See tähendab, et väiksema töötajate arvuga ettevõtete andmeid see statistika ei sisalda.

Vaadake ka Palgainfo Agentuuri töötasu analüüse.

 

Failid alla laadimiseks

Töötasud majanduse tegevusaladel (EMTAK kahekohalise koodiga) I kvartal 2018

Lae fail .xlsx

 

 

 Failid on alla laadimiseks Profipaketi kasutajatele. Alla laadimiseks logige palun sisse.

 


Palgad Eestis, Lätis ja Leedus

Balti riikide võrdluses oli III kvartalis 2018 kõige kõrgem brutokuupalk jätkuvalt Eestis (1291 eurot), järgnesid Läti (1006 eurot) ja Leedu (936 eurot).

Võrreldes eelmise aasta III kvartaliga kasvas keskmine brutokuupalk kõige rohkem Leedus (10,0%). Lätis suurenes keskmine brutokuupalk 8,8% ja Eestis 7,5%

Reaalpalga kasv oli Eestis III kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 3,8%, Lätis 6,4% ja Leedus 6,6%. Reaalpalga muutuse arvutamisel on võetud arvesse hindade muutust.

 

Failid alla laadimiseks

Failid on alla laadimiseks Profipaketi kasutajatele. Alla laadimiseks logige palun sisse.


Palgad Eestis, Lätis ja Leedus, detsember 2018

Lae fail .pptx

 

 

 

 

 


Esitluse slaidid Palgainfo Agentuurist

Hoia kokku oma tööaega ja telli tööturu ja töötasude esitluse slaidid Palgainfo Agentuurist

  • Tööturu, töötasude ja ettevõtete majandusnäitajate statistika analüüs erinevate andmeallikate põhjal
  • Eriväljavõtted ja analüüsid Palgainfo Agentuuri koostatud töötajate ja organisatsioonide uuringute andmebaasidest
  • Eesti, vene ja/või inglise keeles

 

Lisainfo ja tellimine telefoni ja e-kirja teel

Telefon: 5688 5066
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

 

Esitluse slaidide koostamise päring
Palun kirjeldage, mis on esitluse eesmärk ja milliseid andmeid soovite selles näha. Vastavalt päringule teeme pakkumise slaidide sisu, arvu ja hinna kohta.
Esitluse sisu
Invalid Input
Nimi
Invalid Input
E-post
Invalid Input