x

Mediaantöötasu

Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk 2023. aasta II kvartalis 1812 eurot ja brutokuupalga mediaan, millest pooled töötajad teenivad vähem ja pooled rohkem, oli 1500 eurot. Alates 2023. aasta esimesest kvartalist kasutab statistikaamet keskmise palga avaldamiseks maksu- ja tolliameti töötamise registri ning tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide andmeid. Seega saab nüüd avaldada ka mediaanpalga statistikat. Vaadake metoodika muudatuse selgituse lähemalt siit.

Uue metoodikaga brutokuupalga statistika on avaldatud tagantjärgi ka 2022. ja 2021. aasta kohta. 

Brutokuupalga mediaani tegevusaladel, maakondades ja omaniku liigi järgi töötamise registri ning tulu- ja sotsiaalmaksu aruannete põhjal saab vaadata, kui klõpsate noolel

Millistel ametitel ja tegevusaladel palgad rohkem, milistel vähem kasvasid, saab teada Palgainfo Agentuuri koostatud statistika ülevaatest. Põhjalik statistika on avaldatud Exceli failis, mille saavad alla laadida kliendipaketi kasutajad. 

 

 

Kogu Eesti mediaantöötasust rohkem ja vähem teenivate töötajate jaotus

tegevusalade, maakondade ja organisatsiooni töötajate arvu järgi

 

 

Fail alla laadimiseks: alampalk ja mediaantöötasu I–II kvartal 2021 ja 2022

Andmefaili (XLSX) saavad alla laadida kliendipaketi kasutajad. Alla laadimiseks logige oma kasutajakontoga meie lehele sisse. 

Tellijatele saadame faili e-postile. 

 

Andmefail Exceli vormingus.

Laadi alla .xlsx 

 

 

Palgastatistika päring

Palgainfo Agentuurist saate tellida tööturu- ja palgastatistika väljavõtteid ja analüüse tabelite ning graafikute kujul. Teeme Teile hinnapakkumise vastavalt päringule tööpäeva jooksul.

Huvipakkuvad andmed
Invalid Input

Päringu esitaja andmed

Nimi*
Invalid Input
E-post*
Invalid Input